כחלק מהמאמצים להעמקת הקשרים העסקיים בין סין לישראל הגיעה בתחילת החודש לארץ משלחת של למעלה ממאה נציגי חברות טכנולוגיה סיניות מהעיר שנזן בראשות מזכיר המפלגה של העירמר ואנג רונג. המשלחת לקחה חלק בסמינר עסקי עם חברות ישראליות וביקורים במרכזי מחקר ופיתוח. בכנס שנערך בתל אביב נפגשו נציגי החברות הסיניות עם חברות ישראליות ובחנו שיתופי פעולה עתידיים, ‘לימפיד’ לקחה חלק במאמצי התרגום והתקשורת בין שני הצדדים.

ביקור המשלחת נערך זו השנה השנייה ברציפות והינו תוצאה של שיתוף פעולה בין ארגון ההיי-טק פייר, מכון היצוא הישראלי והנספחות המסחרית של משרד התמ”ת בגואנגז’ו. החברות הסיניות החברות במשלחת פועלות בתחומי האלקטרוניקה, אנרגיה חלופית, ביוטכנולוגיה והשקעות. המשלחת כללה בין השאר את נשיא חברת התקשורת Yifang Digital Technology, נשיא חברת המו”פ של ענקית האלקטרוניקה TCL Corporation, וכן את נשיא חברת ההון סיכון הגדולה בסין.

בראיון לעיתון דה-מרקר ציין סמנכ”ל מכון היצוא ליאור קוניצקי, כי סין הינה יעד היצוא הגדול ביותר באסיה ובעלת חשיבות רבה ליצוא הישראלי בכלל וליצוא ההיי-טק בפרט. היקף היצוא לסין ממשיך לגדול בקצב מואץ, כאשר היא מקבעת את מעמדה כאחד מיעדי היצוא החשובים והצומחים ביותר של ישראל כיום. אנו במכון היצוא צופים שהחברות הישראליות תוכלנה להפיק תועלת רבה מהמפגשים העסקיים עם החברות הסיניות.

עוד נכתב, כי על פי נתוני מנהל סחר חוץ שבמשרד התמ”ת ומכון היצוא בשנת 2010 חל גידול משמעותי בהיקף הסחר עם סין, והוא הסתכם ב-6.8 מיליארד דולר, גידול של 49% ביחס לשנה הקודמת. הגרעון המסחרי בשנת 2010 עמד על כ-2.69 מיליארד דולר. היצוא לסין בשנת 2010 הסתכם ב-2.046 מיליארד דולר וסימן בכך זינוק של כ-95% מנתוני 2009.

בשבעה החודשים הראשונים של 2011 עמד היקף הסחר בין ישראל וסין על 3.88 מיליארד דולר, גידול של 24.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הגידול נובע מצמיחה של 34% ביצוא וצמיחה של 20.7% ביבוא.היצוא הישראלי לסין מורכב ברובו ממוצרים מתקדמים מענפי האלקטרוניקה, התקשורת, מכונות וציוד, מוצרי תעשיות כימיות, יהלומים וציוד רפואי.

הידיעה מתוך אתר משרד התמ”ת.