עם שליטה כמעט מוחלטת של מעל 85% בשוק מנועי החיפוש הסינים, בהחלט כדאי לשקול לפרסם את אתר האינטרנט שלכם בבאיידו ולחשוף את מוצריכם/שירותכם בפני מאות מליוני לקוחות פוטנציאלים בסין.

בדומה לגוגל, גם לבאיידו ישנה פלטפורמה לפרסום מודעות בתשלום Pay Per Click אבל בשונה מהפלטפורמה של גוגל בה ניתן להעלות קמפיינים בעצמכם בקלות, פתיחה וניהול של חשבון פרסום בבאיידו הינם פעולות מורכבות המצריכות נוכחות מקומית, שליטה בשפה הסינית וניירת שעליכם יהיה להציג טרם השקת הקמפיין – דבר שהופך את הפרסום בפורטל הסיני לכמעט בלתי אפשרי ללא סוכנות פרסום שתסייע לכם.

על מנת לפרסם במנוע החיפוש הגדול בסין תצטרכו לבצע  את הדרישות והפעולות הנדרשות הבאות:

אתר אינטרנט בסינית 
תידרשו לשלוח קישור לאתר האינטרנט שלכם בסינית או דף הנחיתה אותם אתם מתכוונים לפרסם בבאיידו, על מנת שיבדקו אותם ויאשרו שהתוכן המופיע בהם חוקי. הימורים, פורנוגרפיה ותכנים היוצאים כנגד השלטון המכרזי בסין הינם אסורים. תכנים אחרים בעלי אופי פוליטי רגיש עשויים להפסל אף הם. ייתכן ותידרשו להוכיח את בעלותכם על אתר האינטרנט.
רשיון עסק (מתורגם לסינית) 
באיידו תדרוש מכם לשלוח עותק של דרכון/תעודת זהות וכמו כן את רישון העסק שלכם – מתורגמים לסינית. רצוי לבצע את התרגום בעזרת סוכנות תרגום מקצועית בכדי למנוע בזבוז זמן מיותר בשל בעיות בתרגום. אם החברה שלכם נמצאת בסקטור של מוצרי טיפוח, רפואה, מזון וכ”ו – היו מוכנים לדרישות נוספות של מסמכים מתורגמים.
חוזה התקשרות עם באיידו 
בשונה מגוגל, שם כל אדם יכול למכור כל דבר שירצה (כל עוד זה עומד במדיניות של גוגל), באיידו דורשת יותר מאמצים לפתיחת חשבון פרסום. תידרשו לחתום על חוזים שבאיידו תספק כגון הסכם פרטיות ומדיניות פרסום בבאיידו. ניתן גם לקבל עותקים של החוזים באנגלית אך בפניה לבאיידו בסינית בלבד.
חשבון בנק בסין 
תשלומים בבאיידו הן מעט בעייתיים עבור במידה ואין לכם חשבון בנק בסין, זאת מאחר והמערכת אינה מקבלת כרטיסי אשראי בינלאומיים וכמו כן אינה מקבלת תשלומים מקוונים בשירות כגון פייפאל. במידה והעסק אינו רשום בסין או שהנכם לא מתגוררים בסין, לא תוכלו לפתוח חשבון בנק בסין.
מספר טלפון בסין 
מערכת האבטחה של באיידו דורשת מספר טלפון סיני לקבלת קוד אימות להפעלת החשבון. מספר טלפון בינלאומיים לא יקבלו את קוד האימות ולא תהיה אפשרות להשלים את הפעולה.
שליטה בשפה הסינית כולל קריאה 
המערכת כולה היא בשפה הסינית, החל מהליך הרישום, דרך יצירות הקמפיין, אופטימיזיצה של המודעות ומילות החיפוש ועד למכשירי הסטיטסטיקה של באיידו. ניתן להיעזר במכשיר התרגום של גוגל אבל הוא אינו יעיל בכל השלבים הנדרשים.
רשיון ICP 
רשיון ICP Internet Content Provider הינו רישיון הניתן על ידי משרד התקשורת הסיני (MIIT) להפעלת אתר אינטרנט מורשה בסין. כל אתרי האינטרנט המבקשים לפעול בסין מחוייבים בקבלת רישיון ICP, בהם אתרים המאוחסנים על שרתים בסין, אתרים עם דומיין .cn ואתרי מסחר.
פקדון של 5600 יואן (900$) 
באיידו תדרוש להפקיד סכום מינימום של 5600 יואן, 600 עבור רישום, 5000 יואן ישמשו כקרדיט לפרסום במנוע החיפוש ובפלטפורמת Baidu Union הודעות מקוונות המופיעות בשטחי פרסום של אתרים שונים ברשת הסינית. גובה הפיקדון עשוי להשתנות בהתאם למיקום החברה בסין ולסקטור אליו היא משתייכת.
כפי שניתן לראות, פתיחת חשבון פרסום ב-Baidu.com אינה דבר פשוט ורצוי מאוד להעזר בסוכנות מקומית שתקל על הליך הרישום ותזרז את זמן ההמתנה לקבלת הרישון.
נשמח לייעץ לסייע בפתיחת חשבון וניהול מקצועי של קמפיין PPC בבאיידו. צרו קשר איתנו עוד היום.