פלטפרומות התשלומים המקוונים הגדולות בסין Alipay ו- Tenpay ביטלו שירותי תשלום לאחר שהבנק המרכזי של סין (Chinese central bank People’s Bank of China) הוציא איסור על ספקיות תשלומים בסין לעשות עסקים באמצעות הביטקויין – המטבע הוירטואלי.

בחודש שעבר נפגש הבנק המרכזי עם 10 חברות מהמובילות בשוק המספקות שירותי תשלומים מקוונים בסין והצהיר על איסור על של שירותי גבייה באמצעות מטבעות וירטואלים כגון הביטקויין והלייטקויין, וכמו כן שירותים דומים אחרים הניתנים באתרי מסחר שונים.

חברת טנסנט, המפעילה של שירות התשלומים ‘Tenpay’ אישרה כי שיתוף הפעולה עם אתרי המסחר BTC China ו-OKcoin מושהים עד להודעה חדשה ואילו מקבוצת אליבאבא -המפעילה של שירות התשלומים הגדול בסין ‘אליפיי’ נמסר שהחברה אינה משתפת פעולה כלל עם אתרי מסחר וירטואלים. ענקית האינטרנט באיידו משהה אף היא את השימוש במטבע הוירטואלי.

בהצהרה שפורסמה בחודש שעבר על ידי הבנק המרכזי של סין נאסר השימוש על הבנקים בסין לבצע העברות בנקאיות במטבעות הוירטואלים אך עם זאת השימוש באופן פרטי לא נאסר בסין – דבר המעיד על החלטה שאינה חד משמעית בנוגע למדיניות השימוש במטבע בסין.