לאחרונה קיבלנו פנייה של לקוח שסיפר כי לקוחות וקולגות שלו מסין אינם יכולים לגלוש באתר שלו מאחר והוא חסום בסין. אתר האינטרנט של הלקוח מספק מידע חיוני על החברה שלו ועל השירותים אותם היא מספקת, ואינו כולל תכנים שאינם חוקיים בסין. זוהי אינה הפעם הראשונה שאנו נתקלים בתופעה של אתרים חסומים בסין “ללא סיבה”, וחלק מהלקוחות תוהים האם ישנו קשר בין חסימת האתר בסין לבין מקום אחסון האתר, בארה”ב או ישראל למשל.

התשובה לכך היא חד משמעית: אתר החסום בסין על ידי ‘חומת האש הגדולה’ אינו נגיש בסין בשל העובדה שאינו מאוחסן על שרת בסין, והבעיה קשורה בכתובת ה-IP של האתר ברוב המקרים. זאת מאחר ורשויות הצנזורה הסיניות חוסמות כל אתר שבו מופיעים תכנים בלתי הולמים והדרך שהן עושות זאת היא על ידי חסימה ברמת כתובת ה-IP

רוב אתרי האינטרנט בעולם מאוחסנים על שרתים במסגרת חשבונות אחסון משותפים, כך שאם כתובת ה-IP סומנה באדום על ידי ‘חומת האש הגדולה’ זה עלול להשפיע על מאות אתרים אחרים המתארחים על אותו השרת ובעלי אותה כתובת IP.

האם האתר שלך חסום בסין?
חסימת אתר בסין משפיעה באופן משמעותי על התקשורת עם לקוחות קבועים ופוטנציאלים בסין: הגישה למוצרים ולשירותים חסומה, אין יכולת יצירת קשר, תיתכן פגיעה ישירה במכירות במידה ואתם מוכרים מוצרים ברשת הסינית ופגיעה עקיפה במכירות אם אתר האינטרנט שלכם חסום לאורך תקופה. נוסף על כך, חסימת האתר עלולה להביא לפגיעה באמינות החברה שלכם בעיני לקוחות בסין.
תוכלו לבדוק האם אתר האינטרנט שלכם נגיש בסין באמצעות אחד מהאתרים הבאים כמו כן, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדינו בשנגחאי ונשמח לעשות את הבדיקה עבורכם.
מה ניתן לעשות עם האתר שלך חסום בסין?
בהנחה שהאתר שלך אינו מכיל תכנים בלתי חוקיים בסין (הימורים, פורנוגרפיה ותכנים היוצאים כנגד השלטון המכרזי בסין. תכנים אחרים בעלי אופי פוליטי רגיש עשויים להפסל אף הם), תוכלו לבקש כתובת IP ייחודית לאתר אך זה כרוך בעלות נוספת של אחסון לשנה – בסביבות ה-30 דולר. במידה ואינכם מעוניינים באופציה זו, בקשו לעבור למתחם כתובות אחר שמציע שירות אחסון האתרים שלכם. עם זאת, לא ניתן יהיה להבטיח שאתר האינטרנט שלכם לא יחסם שוב.